Szukaj
Close this search box.
Szukaj
MPK logo

Szanowni Pasażerowie!

Wprowadzamy dla Was realne zmiany w transporcie publicznym. Nieemitujące spalin, ciche i nowoczesne autobusy elektryczne już w tym roku na stałe dołączą do miejskiej floty, podnosząc jakość podróżowania pasażerów komunikacji publicznej.

Pierwsze 4 autobusy elektryczne zamówiliśmy w grudniu 2021, a 17.01.2023 podpisaliśmy kolejną umowę – tym razem 2 elektryczne midibusy – modele Urbino 9 LE electric. Autobus tego modelu, mimo swoich kompaktowych rozmiarów, pomieści do 60 pasażerów.

Komfortowa, klimatyzowana przestrzeń dla pasażerów zostanie wyposażona w ładowarki urządzeń mobilnych USB, umieszczone w poręczach.
Na początek zamierzamy skierować elektryczne pojazdy na najbardziej oblegane linie, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia zanieczyszczeń w mieście.

więcej informacji pod linkiem

Inne artykuły

NOWY objazd dla linii nr 10

W związku z kolejnym etapem remontu skrzyżowania ul. Getta Żydowskiego z ul. Łódzką od 20.06.2024 od godz. 14:00 nastąpi zmiana w kursowaniu linii nr 10.

Nowe aplikacje mobilne do zakupu biletów

Z radością informujemy, że dla Państwa komfortu i możliwości wyboru od 17 czerwca 2024 roku wprowadzamy możliwość zakupu biletów na przejazd naszymi autobusami w dwóch kolejnych aplikacjach 📲📲:
moBILET oraz GoPay.

Dni Zduńskiej Woli 2024 z MPK

Szanowni Państwo!
Z okazji Dni Zduńskiej Woli zapewniamy Państwu bezpłatne przejazdy specjalnym autobusem 1) do i z Karsznic na koncerty i inne atrakcje 2) z Dworca PKP do Skansenu Lokomotyw w Karsznicach i z powrotem wraz ze zwiedzaniem Skansenu i pigułką wiedzy historycznej po drodze 🙂
Więcej informacji poniżej.

Przejdź do treści