MPK logo

Szanowni Pasażerowie!

Wprowadzamy dla Was realne zmiany w transporcie publicznym. Nieemitujące spalin, ciche i nowoczesne autobusy elektryczne już w tym roku na stałe dołączą do miejskiej floty, podnosząc jakość podróżowania pasażerów komunikacji publicznej.

Pierwsze 4 autobusy elektryczne zamówiliśmy w grudniu 2021, a 17.01.2023 podpisaliśmy kolejną umowę – tym razem 2 elektryczne midibusy – modele Urbino 9 LE electric. Autobus tego modelu, mimo swoich kompaktowych rozmiarów, pomieści do 60 pasażerów.

Komfortowa, klimatyzowana przestrzeń dla pasażerów zostanie wyposażona w ładowarki urządzeń mobilnych USB, umieszczone w poręczach.
Na początek zamierzamy skierować elektryczne pojazdy na najbardziej oblegane linie, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia zanieczyszczeń w mieście.

więcej informacji pod linkiem

Inne artykuły

UWAGA PASAŻEROWIE – utrudnienia w ruchu !!!

Od dnia 31.05 do dnia 02.06. 2023r.
Linia nr 2 będzie kursować objazdem zgodnie z załączonym rysunkiem przez: Huby Beleńskie / Zmyśloną. Nieczynne przystanki Beleń i Beleń Wieś – w obu kierunkach

UWAGA PASAŻEROWIE – utrudnienia w ruchu !!!

Od dnia 29.05 do dnia 30.05. 2023r. W godz. 11:15 – 20:00
Linia nr 2 będzie kursować objazdem zgodnie z załączonym rysunkiem przez: Zmyśloną i Zapolice. Pomijane będą przystanki Beleń Wieś i Beleń Kolonia

Przejdź do treści