MPK logo

Zmiana rozkładu jazdy

Informujemu, iż od 1 stycznia 2021 r. ulega zmianie rozkład jazdy autobusów.

Drodzy pasażerowie, mamy dla Was ważną informację

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji sp. z o.o. Zduńska Wola informuje, iż ulega zmianie rozkład jazdy autobusów.

Zmiany podyktowane są trudną sytuacją związaną z obecnie panującą pandemią koronawirusa. Nauka oraz praca zdalna doprowadziły do wyraźnego spadku liczby osób korzystających z komunikacji miejskiej. Powyższa sytuacja zmusiła Samorządy Gminne do zmniejszenia zamówień na wykonywane kursy. Wprowadzane zmiany dotyczą kursów linii 2, 3, 6, 7, 10 oraz 11 i obowiązywać będą od 01.01.2021 r.

Z ważniejszych zmian m. in.
Linia nr 3 – zostaje zwiększona ilość kursów na osiedle Południe oraz ilość kursów do ulicy Długiej przejeżdżających ulicą Spacerową.
Linia nr 6 – będzie dodatkowo kursować w weekendy (soboty niedziele oraz święta) tylko po terenie miasta na trasie od Dworca PKP ulicami Kilińskiego – Łaska – Kościelna – Złota do Zduńska Zalew.
Linia nr 2 – w weekendy (soboty niedziele oraz święta) zostaje wycofana.
Linia nr 10 oraz nr 11 – w dni robocze nauki szkolnej nie będzie kursować przez Boczki.

Nowy rozkład jazdy na tabliczkach oraz w Internecie dostępny będzie od 31.12.2020r

Dodatkowo w najbliższych dniach na naszym FB (https://www.facebook.com/mpk.zdunskawola) pojawią się nowe rozkłady linii, których dotyczyć będą zmiany.

Inne artykuły

UWAGA PASAŻEROWIE!!!

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2023/2024 w dniu 4 września 2023 r, rozkład jazdy autobusów zacznie funkcjonować jak w dni nauki szkolnej od poniedziałku (04.09.2023r.)

Szanowni Pasażerowie!

Wprowadzamy dla Was realne zmiany w transporcie publicznym. Nieemitujące spalin, ciche i nowoczesne autobusy elektryczne już w tym roku na stałe dołączą do miejskiej floty, podnosząc jakość podróżowania pasażerów komunikacji publicznej.

UWAGA PASAŻEROWIE!!!

Od 01.01.2023 r. zostały uruchomione dodatkowe przystanki dla wspólnej linii Z obsługiwane przez MPK Sieradz i MPK Zduńska Wola. Dodatkowo na rozkładach umieszczona jest linia Z z literą „X”, oznaczającą kurs Linii EKSPRES

Przejdź do treści