MPK logo

Szanowni Pasażerowie!

Serdecznie dziękujemy za udział w badaniu ankietowym, które zostało przeprowadzone okresie 20.09-10.10.22. Ankieta była anonimowa, a jej adresatami byli pasażerowie korzystający z publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Zduńskiej Woli

Analiza wyników wykazała, że blisko 70% osób biorących udział w badaniu korzysta z komunikacji miejskiej kilka razy w tygodniu bądź codziennie. Z przeprowadzonego badania wynika, zdecydowana większość poleciłaby bliskim regularne korzystanie z autobusów Jest to rezultat bardzo zadowalający mogący świadczyć o pozytywnym postrzeganiu przestrzeni publicznej związanej z komunikacją miejską.

Na uwagę zasługuje też otwartość pasażerów na nowe rozwiązania o czym świadczyć może fakt iż 85% pasażerów wie, że może kupić bilet online, a aż 94% pasażerów jest świadomych, że może sprawdzić rozkład jazdy przez internet. Zdecydowana większość korzysta z tych rozwiązań. 

Respondenci bardzo chętnie wypowiadali się i dzielili swoimi spostrzeżeniami. Duże zainteresowanie chęcią wypełnienia ankiety przez respondentów w zestawieniu z uzyskanymi wynikami badań wskazują, iż kwestie związane z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej są dla pasażerów bardzo istotne.

Pozyskane informacje pozwolą nam na wypracowanie rozwiązań, jak również wdrożenie działań korygująco-zapobiegawczych co pozytywnie wpłynie na zadowolenie oraz poczucie bezpieczeństwa wśród pasażerów. Badanie potwierdza w pewnym sensie, że obszary działań muszą być ze sobą skorelowane i powinny obejmować swoim zasięgiem szereg aspektów nieodłącznych dla funkcjonowania komunikacji miejskiej, między innymi takich jak: czynnik ludzki, tabor, infrastrukturę i system zarządzania publicznym transportem zbiorowym. Elementy te w połączeniu z poprawą standardów dotyczących wyposażenia pojazdów, jakości oraz komfortu podróżowania to zagadnienia, które zawsze wymagają poświęcenia uwagi, wypracowania wzorców, a w sytuacjach tego wymagających podjęcia działań korygująco-zapobiegawczych.

.

Inne artykuły

PRZYWRÓCONY RUCH NA UL. ZŁOTEJ

Od 23.11.2023 r. LINIA NR 2 oraz LINIA NR 6 będą znowu kursować ul. Złotą według rozkładu.
Przywrócony zostaje przystanek Złota/Szymanowskiego.

UWAGA PASAŻEROWIE!

Dnia 10.11.2023r. KASA MPK BĘDZIE NIECZYNNA
Dnia 11.11.2023r. obowiązuje świąteczny rozkład jazdy

Kursy autobusów 1 listopada 2023

W środę 1 listopada, będą kursować dodatkowe autobusy linii nr 1 i linii nr 5, którymi mieszkańcy będą mogli udać się na cmentarze by w związku z uroczystością Wszystkich Świętych odwiedzić groby swoich bliskich.

Przejdź do treści