Szanowni Pasażerowie!

Serdecznie dziękujemy za udział w badaniu ankietowym, które zostało przeprowadzone okresie 20.09-10.10.22. Ankieta była anonimowa, a jej adresatami byli pasażerowie korzystający z publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Zduńskiej Woli

Analiza wyników wykazała, że blisko 70% osób biorących udział w badaniu korzysta z komunikacji miejskiej kilka razy w tygodniu bądź codziennie. Z przeprowadzonego badania wynika, zdecydowana większość poleciłaby bliskim regularne korzystanie z autobusów Jest to rezultat bardzo zadowalający mogący świadczyć o pozytywnym postrzeganiu przestrzeni publicznej związanej z komunikacją miejską.

Na uwagę zasługuje też otwartość pasażerów na nowe rozwiązania o czym świadczyć może fakt iż 85% pasażerów wie, że może kupić bilet online, a aż 94% pasażerów jest świadomych, że może sprawdzić rozkład jazdy przez internet. Zdecydowana większość korzysta z tych rozwiązań. 

Respondenci bardzo chętnie wypowiadali się i dzielili swoimi spostrzeżeniami. Duże zainteresowanie chęcią wypełnienia ankiety przez respondentów w zestawieniu z uzyskanymi wynikami badań wskazują, iż kwestie związane z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej są dla pasażerów bardzo istotne.

Pozyskane informacje pozwolą nam na wypracowanie rozwiązań, jak również wdrożenie działań korygująco-zapobiegawczych co pozytywnie wpłynie na zadowolenie oraz poczucie bezpieczeństwa wśród pasażerów. Badanie potwierdza w pewnym sensie, że obszary działań muszą być ze sobą skorelowane i powinny obejmować swoim zasięgiem szereg aspektów nieodłącznych dla funkcjonowania komunikacji miejskiej, między innymi takich jak: czynnik ludzki, tabor, infrastrukturę i system zarządzania publicznym transportem zbiorowym. Elementy te w połączeniu z poprawą standardów dotyczących wyposażenia pojazdów, jakości oraz komfortu podróżowania to zagadnienia, które zawsze wymagają poświęcenia uwagi, wypracowania wzorców, a w sytuacjach tego wymagających podjęcia działań korygująco-zapobiegawczych.

.

Inne artykuły

Szanowni Pasażerowie!

Wprowadzamy dla Was realne zmiany w transporcie publicznym. Nieemitujące spalin, ciche i nowoczesne autobusy elektryczne już w tym roku na stałe dołączą do miejskiej floty, podnosząc jakość podróżowania pasażerów komunikacji publicznej.

UWAGA – rozkład feryjny !!!

Drodzy uczniowie, życzymy Wam wspaniałej przerwy zimowej.
BAWCIE SIĘ DOBRZE I WRACAJCIE DO NAS CALI I ZDROWI.
Reszcie Pasażerów przypominamy, że od poniedziałku 16.01.23 do piątku 27.01.23 autobusy jeżdżą według rozkładu feryjnego.

UWAGA PASAŻEROWIE

Od dnia 11 stycznia wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu, w obu kierunkach, na ul. Spółdzielczej w Karsznicach, z powodu prac remontowych na drodze.

UWAGA PASAŻEROWIE!!!

Od 01.01.2023 r. zostały uruchomione dodatkowe przystanki dla wspólnej linii Z obsługiwane przez MPK Sieradz i MPK Zduńska Wola. Dodatkowo na rozkładach umieszczona jest linia Z z literą „X”, oznaczającą kurs Linii EKSPRES

Przejdź do treści