Szukaj
Close this search box.
Szukaj
MPK logo

Szanowni Pasażerowie!

Serdecznie dziękujemy za udział w badaniu ankietowym, które zostało przeprowadzone okresie 20.09-10.10.22. Ankieta była anonimowa, a jej adresatami byli pasażerowie korzystający z publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Zduńskiej Woli

Analiza wyników wykazała, że blisko 70% osób biorących udział w badaniu korzysta z komunikacji miejskiej kilka razy w tygodniu bądź codziennie. Z przeprowadzonego badania wynika, zdecydowana większość poleciłaby bliskim regularne korzystanie z autobusów Jest to rezultat bardzo zadowalający mogący świadczyć o pozytywnym postrzeganiu przestrzeni publicznej związanej z komunikacją miejską.

Na uwagę zasługuje też otwartość pasażerów na nowe rozwiązania o czym świadczyć może fakt iż 85% pasażerów wie, że może kupić bilet online, a aż 94% pasażerów jest świadomych, że może sprawdzić rozkład jazdy przez internet. Zdecydowana większość korzysta z tych rozwiązań. 

Respondenci bardzo chętnie wypowiadali się i dzielili swoimi spostrzeżeniami. Duże zainteresowanie chęcią wypełnienia ankiety przez respondentów w zestawieniu z uzyskanymi wynikami badań wskazują, iż kwestie związane z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej są dla pasażerów bardzo istotne.

Pozyskane informacje pozwolą nam na wypracowanie rozwiązań, jak również wdrożenie działań korygująco-zapobiegawczych co pozytywnie wpłynie na zadowolenie oraz poczucie bezpieczeństwa wśród pasażerów. Badanie potwierdza w pewnym sensie, że obszary działań muszą być ze sobą skorelowane i powinny obejmować swoim zasięgiem szereg aspektów nieodłącznych dla funkcjonowania komunikacji miejskiej, między innymi takich jak: czynnik ludzki, tabor, infrastrukturę i system zarządzania publicznym transportem zbiorowym. Elementy te w połączeniu z poprawą standardów dotyczących wyposażenia pojazdów, jakości oraz komfortu podróżowania to zagadnienia, które zawsze wymagają poświęcenia uwagi, wypracowania wzorców, a w sytuacjach tego wymagających podjęcia działań korygująco-zapobiegawczych.

.

Inne artykuły

ROZKŁAD JAZDY MPK Zduńska Wola ZINTEGROWANY Z SERWISEM Google Maps

Z przyjemnością informujemy, iż rozkłady jazdy MPK w Zduńskiej Woli zostały udostępnione w najpopularniejszym na świecie systemie map internetowych firmy Google. Odtąd, pasażerowie planując w serwisie maps.google.pl podróż między dowolnymi punktami, mogą już wybrać jako środek transportu również nasz autobus.

Ważne wiadomości dotyczące 2 i 3 maja 2024r.

W dniu 02.05.24 autobusy kursują jak w dni nauki szkolnej, natomiast kasa i biura MPK będą nieczynne.
W dniu 03.05.24 możliwe utrudnienia w ruchu na ul Łaskiej i Kościelnej w godz. 11.45 -13,00 w związku z obchodami Narodowego Święta 3 Maja

Przejdź do treści