Szukaj
Close this search box.
Szukaj
MPK logo

Kiedy przyjedzie Twój autobus?

Zamiast sprawdzać rozkład jazdy na przystanku, spójrz w aplikację. System GPS podpowie Ci, za ile minut autobus MPK podjedzie na przystanek.

Autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Zduńskiej Woli (MPK) wyposażone są w urządzenia GPS, które pozwalają na bieżąco śledzić ich lokalizację. Dzięki temu można z dużą dokładnością określić za ile minut pojazd pojawi się na przystanku. Pasażerowie mogą sprawdzić te informacje na smartfonie za pomocą aplikacji Kiedyprzyjedzie.pl. Po jej zainstalowaniu należy wybrać z listy dostępnych miast Zduńską Wolę.

– Następnie wyświetli się lista wszystkich przystanków w naszym mieście. Wybieramy ten, z którego rozpoczynamy podróż. System poinformuje nas, za ile minut możemy spodziewać się autobusu danej linii – wyjaśnia Michał Płatek, prezes zduńskowolskiego MPK. – System sprawdza sytuację na żywo, więc jeśli na drodze pojawią się jakieś przeszkody, pasażer otrzyma informację o opóźnieniu – dodaje.

Aplikacja jest dostępna na niemal wszystkie smartfony, zarówno z systemem Android, jak i iOS czy Windows Mobile. Jeśli ktoś nie chce instalować aplikacji, może skorzystać z wersji na przeglądarkę internetową – wystarczy wpisać adres www.zdw.kiedyprzyjedzie.pl. W ten sam sposób informacji można zasięgnąć korzystając z komputera stacjonarnego. Oprogramowanie jest dostępne w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i czeskim. Może więc służyć również turystom.

Dzięki aplikacji pasażer ma również dostęp do najnowszych informacji przekazywanych przez MPK np. zmiany rozkładu jazdy lub tras kursowania autobusów itp.

System GPS w autobusach posłuży też do aktualizacji tablic informacyjnych MPK w Zduńskiej Woli. – Wzdłuż głównej osi komunikacyjnej miasta pojawią się tablice dynamicznej informacji pasażerskiej. Będą informowały mieszkańców, za ile minut przyjedzie autobus danej linii – zdradza Michał Płatek.

MPK zamontuje elektroniczne tablice w pierwszym półroczu 2021 r. na przystankach: Łaska/Kościuszki, Łaska/Piwna oraz Łaska/Szkolna po obu stronach ulicy. Jeśli rozwiązanie spodoba się pasażerom, MPK rozważa montaż kolejnych monitorów m.in. na przystanku przy Placu Wolności.

Źródło: https://zdunskawola.pl/kiedy-przyjedzie-autobus-mpk/

Inne artykuły

ROZKŁAD JAZDY MPK Zduńska Wola ZINTEGROWANY Z SERWISEM Google Maps

Z przyjemnością informujemy, iż rozkłady jazdy MPK w Zduńskiej Woli zostały udostępnione w najpopularniejszym na świecie systemie map internetowych firmy Google. Odtąd, pasażerowie planując w serwisie maps.google.pl podróż między dowolnymi punktami, mogą już wybrać jako środek transportu również nasz autobus.

Ważne wiadomości dotyczące 2 i 3 maja 2024r.

W dniu 02.05.24 autobusy kursują jak w dni nauki szkolnej, natomiast kasa i biura MPK będą nieczynne.
W dniu 03.05.24 możliwe utrudnienia w ruchu na ul Łaskiej i Kościelnej w godz. 11.45 -13,00 w związku z obchodami Narodowego Święta 3 Maja

Przejdź do treści