Kiedy przyjedzie Twój autobus?

Zamiast sprawdzać rozkład jazdy na przystanku, spójrz w aplikację. System GPS podpowie Ci, za ile minut autobus MPK podjedzie na przystanek.

Autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Zduńskiej Woli (MPK) wyposażone są w urządzenia GPS, które pozwalają na bieżąco śledzić ich lokalizację. Dzięki temu można z dużą dokładnością określić za ile minut pojazd pojawi się na przystanku. Pasażerowie mogą sprawdzić te informacje na smartfonie za pomocą aplikacji Kiedyprzyjedzie.pl. Po jej zainstalowaniu należy wybrać z listy dostępnych miast Zduńską Wolę.

– Następnie wyświetli się lista wszystkich przystanków w naszym mieście. Wybieramy ten, z którego rozpoczynamy podróż. System poinformuje nas, za ile minut możemy spodziewać się autobusu danej linii – wyjaśnia Michał Płatek, prezes zduńskowolskiego MPK. – System sprawdza sytuację na żywo, więc jeśli na drodze pojawią się jakieś przeszkody, pasażer otrzyma informację o opóźnieniu – dodaje.

Aplikacja jest dostępna na niemal wszystkie smartfony, zarówno z systemem Android, jak i iOS czy Windows Mobile. Jeśli ktoś nie chce instalować aplikacji, może skorzystać z wersji na przeglądarkę internetową – wystarczy wpisać adres www.zdw.kiedyprzyjedzie.pl. W ten sam sposób informacji można zasięgnąć korzystając z komputera stacjonarnego. Oprogramowanie jest dostępne w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i czeskim. Może więc służyć również turystom.

Dzięki aplikacji pasażer ma również dostęp do najnowszych informacji przekazywanych przez MPK np. zmiany rozkładu jazdy lub tras kursowania autobusów itp.

System GPS w autobusach posłuży też do aktualizacji tablic informacyjnych MPK w Zduńskiej Woli. – Wzdłuż głównej osi komunikacyjnej miasta pojawią się tablice dynamicznej informacji pasażerskiej. Będą informowały mieszkańców, za ile minut przyjedzie autobus danej linii – zdradza Michał Płatek.

MPK zamontuje elektroniczne tablice w pierwszym półroczu 2021 r. na przystankach: Łaska/Kościuszki, Łaska/Piwna oraz Łaska/Szkolna po obu stronach ulicy. Jeśli rozwiązanie spodoba się pasażerom, MPK rozważa montaż kolejnych monitorów m.in. na przystanku przy Placu Wolności.

Źródło: https://zdunskawola.pl/kiedy-przyjedzie-autobus-mpk/

Inne artykuły

Szanowni Pasażerowie!

Wprowadzamy dla Was realne zmiany w transporcie publicznym. Nieemitujące spalin, ciche i nowoczesne autobusy elektryczne już w tym roku na stałe dołączą do miejskiej floty, podnosząc jakość podróżowania pasażerów komunikacji publicznej.

UWAGA – rozkład feryjny !!!

Drodzy uczniowie, życzymy Wam wspaniałej przerwy zimowej.
BAWCIE SIĘ DOBRZE I WRACAJCIE DO NAS CALI I ZDROWI.
Reszcie Pasażerów przypominamy, że od poniedziałku 16.01.23 do piątku 27.01.23 autobusy jeżdżą według rozkładu feryjnego.

UWAGA PASAŻEROWIE

Od dnia 11 stycznia wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu, w obu kierunkach, na ul. Spółdzielczej w Karsznicach, z powodu prac remontowych na drodze.

UWAGA PASAŻEROWIE!!!

Od 01.01.2023 r. zostały uruchomione dodatkowe przystanki dla wspólnej linii Z obsługiwane przez MPK Sieradz i MPK Zduńska Wola. Dodatkowo na rozkładach umieszczona jest linia Z z literą „X”, oznaczającą kurs Linii EKSPRES

Przejdź do treści