Szukaj
Close this search box.
Szukaj
MPK logo

DOSTALIŚMY KOLEJNE DOFINANSOWANIE !!!

Zdobyliśmy kolejne miliony na elektryczne autobusy w Zduńskiej Woli - tym razem to ponad 4,3 mln zł dotacji. Wcześniej udało nam się uzyskać 8,5 mln zł i podpisać umowę na dostawę czterech pojazdów na prąd.

Z radością informujemy, że jako jedna z dwóch jednostek w województwie dostaliśmy dofinansowanie 🚌🚍🔌do projektu pn „Zakup autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą na potrzeby ekologicznego transportu publicznego przez MPK Sp. z o.o. w Zduńskiej Woli”.

Całkowita wartość nakładów inwestycyjnych związanych💰💶 z realizacją przedmiotowej inwestycji wynosi blisko 6,3 mln zł, w tym wartość dofinansowania to ponad 4,3 mln zł.

Projekt jest kontynuacją rozpoczętego w zeszłym roku zadania (również ze środków unijnych pozyskanych przez nas) i obejmuje:

 • Zakup 2 szt. autobusów elektrycznych. Należy także wspomnieć, iż nowe, klimatyzowane pojazdy będą dostosowane do potrzeb osób z potrzebami specjalnymi.
 • Zakup 1 szt. dwustanowiskowej ładowarki typu plug-in.
 • Zakup 1 szt. mobilnej ładowarki warsztatowej/technicznej (serwisowej).
 • Zakup 1 szt. mobilnej rampy/podestu do obsługi i serwisowania autobusu elektrycznego.
 • Rozbudowę wiaty pod dwustanowiskową ładowarkę wraz z wykonaniem nawierzchni betonowej pod wiatą (wewnątrz wiaty) i wysepek pod stacje ładowania.
 • Rozbudowę instalacji kanalizacji deszczowej (odwodnienie).
 • Wykonanie przyłączy od stacji trafo do ładowarki (instalacja elektryczna, linia zasilająca).
 • Utwardzenie terenu z kostki brukowej ok.400 m2 do zaplanowanej do rozbudowy wiaty
 • Budowę abonenckiej stacji transformatorowej o mocy 400 kVA (320 kW).

Korzyści:

 • Rozwój zeroemisyjnej komunikacji miejskiej, która będzie przyjazna zarówno środowisku, jak i społeczności lokalnej.
 • Wymiana nieekologicznego taboru i zakup nowych zeroemisyjnych pojazdów elektrycznych
 • Redukcja emisji gazów cieplarnianych i innych trujących substancji przedostających się do atmosfery związanych z emisyjnością silników oraz spalanym paliwem. 

Inne artykuły

Objazd dla linii 1, 3, 5, 10 i 11

W związku z koniecznością wykonania naprawy sieci wodociągowej oraz budową kanalizacji deszczowej wprowadza się tymczasową zmianę organizacji ruchu na ul. Juliusza

Objazd dla linii nr 10 i 11

W związku z robotami drogowymi prowadzonymi na skrzyżowaniu ul. Getta Żydowskiego z ul. Łódzką od 06.02.2024 do ODWOŁANIA linie 10 i 11 kursują objazdem, zgodnie z załączoną mapką.

FERYJNY ROZKŁAD JAZDY

Drodzy Pasażerowie, wielkimi krokami do naszego województwa nadchodzi przerwa zimowa, a co za tym idzie w terminie od 29.01 do 09.02 obowiązuje FERYJNY ROZKŁAD JAZDY.
Tymczasem życzymy wszystkim WSPANIAŁEGO i BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU 🎉☃️🛷⛸⛷🏂

Kościelna zamknięta jeszcze do 15 stycznia

W związku z awarią sieci wodociągowej w ul. Kościelnej w Zduńskiej Woli oraz problemami technicznymi powstałymi podczas wykonywania naprawy- ruch pojazdów w ul. Kościelnej na odcinku od ul. Dolnej do ul. Adama Mickiewicza będzie odbywał się w jednym kierunku od Placu Wolności w stronę ul. Dolnej.

Przejdź do treści