Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!

Udana współpraca MPK w Zduńskiej Woli i zduńskowolskiej Komendy Powiatowej Policji w ramach akcji „WSPÓLNA KOMUNIKACJA BEZPIECZNA PODRÓŻ”.

Dzięki współpracy MPK i zduńskowolskiej Komendy Powiatowej Policji w dniu 10 października 2021 roku odbyło się spotkanie Kierowców i Profilaktyk komendy

Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa pasażerów i kierowców autobusów oraz właściwych postaw i zachowań w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji Zostało poruszonych wiele zagadnień, a nadrzędnym celem była wymiana doświadczeń oraz wypracowanie rozwiązań, aby poprawić bezpieczeństwo zarówno podróżujących, jak i kierowców.

Zostały poruszone takie tematy jak:

  • stan psychofizyczny kierowcy
  • stan techniczny pojazdów komunikacji zbiorowej
  • prawidłowe wykonywanie rożnego rodzaju manewrów
  • wzajemne relacje Kierowca- Pasażerowie, gdzie dużą rolę powinno odgrywać opanowanie i wzajemne zrozumienie
  • przykłady zachowań, które wpływają na bezpieczeństwo kierowców i podróżnych
  • najczęstsze przyczyny, z jakich dochodzi do wypadków drogowych

 

Serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli za poświęcony czas i przekazane treści. Wszyscy wiemy, ze transport zbiorowy to bardzo ważny aspekt ruchu drogowego, a wspólnie wypracowane metody pozwolą na poprawę bezpieczeństwa w środkach publicznego transportu, bo BEZPIECZEŃSTWO TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA.

Inne artykuły

Szanowni Pasażerowie!

Wprowadzamy dla Was realne zmiany w transporcie publicznym. Nieemitujące spalin, ciche i nowoczesne autobusy elektryczne już w tym roku na stałe dołączą do miejskiej floty, podnosząc jakość podróżowania pasażerów komunikacji publicznej.

UWAGA – rozkład feryjny !!!

Drodzy uczniowie, życzymy Wam wspaniałej przerwy zimowej.
BAWCIE SIĘ DOBRZE I WRACAJCIE DO NAS CALI I ZDROWI.
Reszcie Pasażerów przypominamy, że od poniedziałku 16.01.23 do piątku 27.01.23 autobusy jeżdżą według rozkładu feryjnego.

UWAGA PASAŻEROWIE

Od dnia 11 stycznia wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu, w obu kierunkach, na ul. Spółdzielczej w Karsznicach, z powodu prac remontowych na drodze.

UWAGA PASAŻEROWIE!!!

Od 01.01.2023 r. zostały uruchomione dodatkowe przystanki dla wspólnej linii Z obsługiwane przez MPK Sieradz i MPK Zduńska Wola. Dodatkowo na rozkładach umieszczona jest linia Z z literą „X”, oznaczającą kurs Linii EKSPRES

Przejdź do treści