Szukaj
Close this search box.
Szukaj
MPK logo

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!

Udana współpraca MPK w Zduńskiej Woli i zduńskowolskiej Komendy Powiatowej Policji w ramach akcji „WSPÓLNA KOMUNIKACJA BEZPIECZNA PODRÓŻ”.

Dzięki współpracy MPK i zduńskowolskiej Komendy Powiatowej Policji w dniu 10 października 2021 roku odbyło się spotkanie Kierowców i Profilaktyk komendy

Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa pasażerów i kierowców autobusów oraz właściwych postaw i zachowań w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji Zostało poruszonych wiele zagadnień, a nadrzędnym celem była wymiana doświadczeń oraz wypracowanie rozwiązań, aby poprawić bezpieczeństwo zarówno podróżujących, jak i kierowców.

Zostały poruszone takie tematy jak:

  • stan psychofizyczny kierowcy
  • stan techniczny pojazdów komunikacji zbiorowej
  • prawidłowe wykonywanie rożnego rodzaju manewrów
  • wzajemne relacje Kierowca- Pasażerowie, gdzie dużą rolę powinno odgrywać opanowanie i wzajemne zrozumienie
  • przykłady zachowań, które wpływają na bezpieczeństwo kierowców i podróżnych
  • najczęstsze przyczyny, z jakich dochodzi do wypadków drogowych

 

Serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli za poświęcony czas i przekazane treści. Wszyscy wiemy, ze transport zbiorowy to bardzo ważny aspekt ruchu drogowego, a wspólnie wypracowane metody pozwolą na poprawę bezpieczeństwa w środkach publicznego transportu, bo BEZPIECZEŃSTWO TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA.

Inne artykuły

NOWY objazd dla linii nr 10

W związku z kolejnym etapem remontu skrzyżowania ul. Getta Żydowskiego z ul. Łódzką od 20.06.2024 od godz. 14:00 nastąpi zmiana w kursowaniu linii nr 10.

Nowe aplikacje mobilne do zakupu biletów

Z radością informujemy, że dla Państwa komfortu i możliwości wyboru od 17 czerwca 2024 roku wprowadzamy możliwość zakupu biletów na przejazd naszymi autobusami w dwóch kolejnych aplikacjach 📲📲:
moBILET oraz GoPay.

Dni Zduńskiej Woli 2024 z MPK

Szanowni Państwo!
Z okazji Dni Zduńskiej Woli zapewniamy Państwu bezpłatne przejazdy specjalnym autobusem 1) do i z Karsznic na koncerty i inne atrakcje 2) z Dworca PKP do Skansenu Lokomotyw w Karsznicach i z powrotem wraz ze zwiedzaniem Skansenu i pigułką wiedzy historycznej po drodze 🙂
Więcej informacji poniżej.

Przejdź do treści